Grafik zajęć 2019/20: akrobatyka / gimnastyka / taniec

15:20

16:20

17:30

18:30

19:30

PIĄTEK

PONIEDZIAŁEK

GIMNASTYKA

ogólnorozwojowa

dla maluchów 3-6

WTOREK

ŚRODA

GIMBA

taniec

dla maluchów 3-6

CZWARTEK

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

AKROBATYKA

młodzież 13-18

GIMNASTYKA

ARTYSTYCZNA

7-13

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

ALLSTARS
Grupa Gwiazd

ACRO-DANCE taniec nowoczesny

ACRO-DANCE taniec nowoczesny

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

ALLSTARS JR

Grupa Gwiazd

ALLSTARS

Grupa Gwiazd

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

ALLSTARS JR
Grupa Gwiazd

RODZICE+
DZIECI

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

AKROBATYKAmłodzież 13-18

ALLSTARS 2

Grupa Gwiazd

AKROBATYKA

dla tancerzy

 

GIMNASTYKA
AKROBATYKA

dla dorosłych

ALLSTARS 2
Grupa Gwiazd

AKROBATYKA dla tancerzy

SOBOTA

GRUPY ZORGANIZOWANE + GIMNASTYCZNE PRZYJĘCIA URODZINOWE

poziom
1

poziom
2

poziom
3

zaawansowane + zawodnicze

dla tancerzy
od 8 lat

grupa
otwarta

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE ODBYWAJĄ SIĘ CODZIENNIE.

WSZYSTKIE ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ PO WCZEŚNIEJSZYM ZAPISIE.

Prowadzimy zajęcia z gimnastyki, akrobatyki i tańca na hali Chojeńskiego Klubu Sportowego przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18 w Łodzi. Oferujemy zajęcia na profesjonalnej odbijającej planszy gimnastycznej oraz sprzęcie gimnastycznym (m.in. materace, równoważnie, batut, trampoliny, odskocznie, klocki piankowe, drabinki, lustra, drążki, poręcze itd.) prowadzone w rodzinnej atmosferze przez doświadczonych trenerów GIMSTAR Łódź. Szkolimy zarówno grupy podstawowe, jak i zaawansowane, w tym zawodników różnych dziedzin sportu – m.in. tancerzy, łyżwiarzy, piłkarzy, zawodników sztuk walki.

#PORADNIK: Gimnastyka czy akrobatyka, czyli jakie zajęcia wybrać dla dziecka?

W GIMSTAR prowadzimy grupy dostosowane do wieku i umiejętności uczestników. W naszym grafiku znajdziecie dużo okienek, a to dlatego, że staramy się, aby zajęcia były zróżnicowane i odbywały się w małych grupach. Nie wiesz, co będzie odpowiednie dla Twojego dziecka? Spokojnie, poniższe informacje ułatwią dobór odpowiedniej grupy.

Gimnastyka dla dzieci 3-6 lat

Dla maluchów w wieku 3-6 lat, które zaczynają swoją przygodę ze sportem i potrzebują więcej ruchu, polecamy grupy gimnastyki dla najmłodszych i tańca dla najmłodszych. Jest to gimnastyka ogólnorozwojowa połączona z zabawą i nauką układów, co wpływa świetnie na rozwój psychofizyczny dziecka. Zajęcia te trwają 45 minut i są idealne dla szkrabów, które dopiero co skończyły 3 latka, a rodzicom zależy bardziej na aktywności i rozwoju dziecka, niż na nauce elementów gimnastycznych czy karierze sportowca. Polecamy połączenie gimnastyki dla najmłodszych w poniedziałek o 15:30 z tańcem dla najmłodszych w środę o 15:30. Dla dzieci, które nie mają jeszcze 3 lat polecamy zajęcia rodzice+dzieci (poniżej).

 

Dzieci w wieku 3-6 lat, które wykazują się dużą aktywnością i predyspozycjami sportowymi, powinny trenować w grupach gimnastyki sportowej LEMURKI. Gimnastyka sportowa to akrobatyka + praca na przyrządach. Zajęcia te trwają 55 minut i składają się z rozgrzewki,  ćwiczeń przygotowujących do nauki elementów gimnastycznych, takich jak przewrót w przód, stanie na rękach czy przerzut bokiem, zabaw przygotowujących do pracy na przyrządach (np.: równoważnia,  poręcze, kółka gimnastyczne) oraz pracy nad gibkością (mostki, szpagaty). Ważne jest, aby dziecko uczyło się prawidłowo wykonywać te elementy, bo są podstawą dalszej nauki, o czym często zapomina się na zajęciach w innych miejscach.

Zajęcia z gimnastyki sportowej uczą również dyscypliny, wzmacniają mięśnie i poprawiają wady postawy. Ich duży wybór pozwala dopasować dzień i godzinę do planu dnia. Grupy zaznaczone w grafiku na zielono to poziom 1, natomiast grupy zaznaczone na niebiesko to poziom 2 - grupy kontynuujące  dla dzieci, które wcześniej ćwiczyły. Są też grupy czerwone, czyli poziom 3 - kontynuacja o wyższym poziomie.

Dla dzieci w wieku 5-7 lat, które trenowały wcześniej i wykazują się ponadprzeciętnymi predyspozycjami sportowymi, szczególnie polecamy Grupę Gwiazd ALLSTARS Junior. Jest to grupa zamknięta, która trenuje 2 razy w tygodniu i jest też przygotowywana do zawodów i pokazów. Aby dostać się do grupy AllStars, dziecko musi przejść konsultacje z trenerem GIMSTAR, który wydaje opinię o zakwalifikowaniu. W grupie może być maksymalnie 10 zawodników.

Gimnastyka dla dzieci 7-13 lat

Dzieci w wieku 7-9 i 10-13 lat trenują w grupach gimnastyki sportowej PANTERY. Zajęcia z gimnastyki sportowej obejmują akrobatykę i pracę na przyrządach. Grupa podzielona jest na podgrupy wg wieku, czyli 7-9 lat i 10-13 lat. Grupy mają wspólną rozgrzewkę, po której trenują i uczą się elementów osobno, aby wynieść jak najwięcej z zajęć. Tu również należy zwrócić uwagę na rozróżnienie kolorów w grafiku – kolor zielony to poziom 1, kolor niebieski to poziom 2 (grupy kontynuujące), a kolor czerwony to poziom 3 (grupy kontynuujące o wyższym poziomie).

Młode artystki w wieku 7-13 lat będą zainteresowane naszą grupą gimnastyki artystycznej. Na zajęciach rozciągamy i trenujemy układy gimnastyczne z użyciem przyborów, np. wstążek, piłek i obręczy. Zajęcia odbywają się w poniedziałki o 18:30 i w razie zainteresowania możemy stworzyć drugi termin w tygodniu.

Do Grupy Gwiazd ALLSTARS przyjmujemy zawodników w wieku 8-16 lat, którzy trenowali wcześniej i wykazują się ponadprzeciętną sprawnością. Ta zamknięta grupa jest przygotowywana pod kątem zawodów i pokazów gimnastycznych. Na koncie zawodników AllStars są już liczne puchary z zawodów gimnastycznych. Grupa prowadzona jest przez dwoje trenerów.

Akrobatyka dla młodzieży

Dla młodzieży w wieku 14-17 lat mamy grupę gimnastyki sportowej w poniedziałki i czwartki o 18:30. Na zajęciach uczestnicy pracują nad gibkością (mostki, szpagaty) i uczą się elementów gimnastycznych, takich jak stanie na rękach, przerzut bokiem, a w późniejszych etapach salto w przódprzerzut w tył (fiflak) itp.

Akrobatyka dla dorosłych

Aktywni i ci mniej aktywni dorośli powinni spróbować naszego treningu podstawy akrobatyki w środę o 19:30. Jest to dobra okazja, żeby zadbać o formę, wzmocnić ciało i szlifować elementy gimnastyczne pod okiem trenera.

Mamy również zajęcia dla dorosłych z wadami postawy i dla tych, którzy chcą ich uniknąć w przyszłości. Gimnastyka korekcyjna odbywa się w każdą sobotę o 12:00 (obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne). Każdy w wieku od 18 do 118 lat może popracować nad swoją sylwetką z nami.

Gimnastyka dla rodzin

Chcecie ćwiczyć razem ze swoimi pociechami? Wybierzcie zajęcia rodzice+dzieci, które pozwalają spędzić aktywną godzinę z synem lub córką, trenując gimnastykę ogólnorozwojową. Na tych zajęciach mogą ćwiczyć maluchy nawet trochę poniżej 3 lat - dlatego jeśli jesteście rodzicami aktywnej 2,5-latki, polecamy na pierwsze miesiące zajęć wybrać ten rodzaj aktywności. Zajęcia dla rodziców z dziećmi odbywają się w środy o 18:30 (tylko po wcześniejszym zapisie telefonicznie).

 

Ze względu na limit miejsc,  NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA OBOWIĄZUJĄ ZAPISY pod numerem 884 600 220

Nadal macie pytania? Zadzwońcie lub napiszcie do nas na Facebooku, a na wszystkie odpowiemy.

PS. Oferujemy również zajęcia dla grup zorganizowanych, zajęcia dla szkół i przedszkoli. Organizujemy też aktywne urodziny z gimnastyką. Zapraszamy!

gimnastyka akrobatyka łódź - grafik