top of page

Grafik zajęć 2023/24
akrobatyka / gimnastyka / taniec / parkour

15:30

16:20

PONIEDZIAŁEK

GIMNASTYKA

ogólnorozwojowa

dla maluchów 3-6

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

17:30

18:30

19:30

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

AKROBATYKA

młodzież 13-18

ALLSTARS 2

Grupa Gwiazd

ALLSTARS JR
Grupa Gwiazd

WTOREK

ALLSTARS JR
Grupa Gwiazd
5-8

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

ALLSTARS
Grupa Gwiazd

ACRO-DANCE taniec nowoczesny

AKROBATYKA
pod taniec
i inne sporty

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

ŚRODA

GIMBA

taniec

dla maluchów 3-6

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

ALLSTARS JR
Grupa Gwiazd

PARKOUR
7+

CZWARTEK

PIĄTEK

ALLSTARS JR
Grupa Gwiazd
5-8

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

AKROBATYKAmłodzież 13-18

ALLSTARS 2
Grupa Gwiazd

ACRO-DANCE taniec nowoczesny

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

AKROBATYKA pod taniec i sport

GIMNASTYKA

Lemurki 3-6

GIMNASTYKA

Pantery 7-12

ALLSTARS

Grupa Gwiazd

PARKOUR
7+

SOBOTA

GRUPY ZORGANIZOWANE + GIMNASTYCZNE PRZYJĘCIA URODZINOWE

poziom
1

poziom
2

poziom
3

zaawansowane + zawodnicze

dla tancerzy
od 7 lat

grupa
otwarta

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE ODBYWAJĄ SIĘ CODZIENNIE.

WSZYSTKIE ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ PO WCZEŚNIEJSZYM ZAPISIE.

Prowadzimy zajęcia z gimnastyki, akrobatyki i tańca na hali Chojeńskiego Klubu Sportowego przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18 w Łodzi. Oferujemy zajęcia na profesjonalnej odbijającej planszy gimnastycznej oraz sprzęcie gimnastycznym (m.in. materace, równoważnie, batut, trampoliny, odskocznie, klocki piankowe, drabinki, lustra, drążki, poręcze itd.) prowadzone w rodzinnej atmosferze przez doświadczonych trenerów GIMSTAR Łódź. Szkolimy zarówno grupy podstawowe, jak i zaawansowane, w tym zawodników różnych dziedzin sportu – m.in. tancerzy, łyżwiarzy, piłkarzy, zawodników sztuk walki.

#PORADNIK: Gimnastyka czy akrobatyka, czyli jakie zajęcia wybrać dla dziecka?

W GIMSTAR prowadzimy grupy dostosowane do wieku i umiejętności uczestników. W naszym grafiku znajdziecie dużo okienek, a to dlatego, że staramy się, aby zajęcia były zróżnicowane i odbywały się w małych grupach. Nie wiesz, co będzie odpowiednie dla Twojego dziecka? Spokojnie, poniższe informacje ułatwią dobór odpowiedniej grupy.

Gimnastyka dla dzieci 3-6 lat

Dla maluchów w wieku 3-6 lat, które zaczynają swoją przygodę ze sportem i potrzebują więcej ruchu, polecamy grupy gimnastyki dla najmłodszych i tańca dla najmłodszych. Jest to gimnastyka ogólnorozwojowa połączona z zabawą i nauką układów, co wpływa świetnie na rozwój psychofizyczny dziecka. Zajęcia te trwają 45 minut i są idealne dla szkrabów, które dopiero co skończyły 3 latka, a rodzicom zależy bardziej na aktywności i rozwoju dziecka, niż na nauce elementów gimnastycznych czy karierze sportowca. Polecamy połączenie gimnastyki dla najmłodszych w poniedziałek o 15:30 z tańcem dla najmłodszych w środę o 15:30. 

 

Dzieci w wieku 3-6 lat, które wykazują się dużą aktywnością i predyspozycjami sportowymi, powinny trenować w grupach gimnastyki sportowej LEMURKI. Gimnastyka sportowa to akrobatyka + praca na przyrządach. Zajęcia te trwają 55 minut i składają się z rozgrzewki,  ćwiczeń przygotowujących do nauki elementów gimnastycznych, takich jak przewrót w przód, stanie na rękach czy przerzut bokiem, zabaw przygotowujących do pracy na przyrządach (np.: równoważnia,  poręcze, kółka gimnastyczne) oraz pracy nad gibkością (mostki, szpagaty). Ważne jest, aby dziecko uczyło się prawidłowo wykonywać te elementy, bo są podstawą dalszej nauki, o czym często zapomina się na zajęciach w innych miejscach.

Zajęcia z gimnastyki sportowej uczą również dyscypliny, wzmacniają mięśnie i poprawiają wady postawy. Ich duży wybór pozwala dopasować dzień i godzinę do planu dnia. Grupy zaznaczone w grafiku na zielono to poziom 1, natomiast grupy zaznaczone na niebiesko to poziom 2 - grupy kontynuujące  dla dzieci, które wcześniej ćwiczyły. Są też grupy czerwone, czyli poziom 3 - kontynuacja o wyższym poziomie.

Dla dzieci w wieku 5-8 lat, które trenowały wcześniej i wykazują się ponadprzeciętnymi predyspozycjami sportowymi, szczególnie polecamy Grupę Gwiazd ALLSTARS Junior. Jest to grupa zamknięta, która trenuje 2 razy w tygodniu i jest też przygotowywana do zawodów i pokazów. Aby dostać się do grupy AllStars, dziecko musi przejść konsultacje z trenerem GIMSTAR, który wydaje opinię o zakwalifikowaniu. W grupie może być maksymalnie 12 zawodników.

Gimnastyka dla dzieci 7-13 lat

Dzieci w wieku 7-9 i 10-13 lat trenują w grupach gimnastyki sportowej PANTERY. Zajęcia z gimnastyki sportowej obejmują akrobatykę i pracę na przyrządach. Grupa podzielona jest na podgrupy wg wieku, czyli 7-9 lat i 10-13 lat. Grupy mają wspólną rozgrzewkę, po której trenują i uczą się elementów osobno, aby wynieść jak najwięcej z zajęć. Tu również należy zwrócić uwagę na rozróżnienie kolorów w grafiku – kolor zielony to poziom 1, kolor niebieski to poziom 2 (grupy kontynuujące), a kolor czerwony to poziom 3 (grupy kontynuujące o wyższym poziomie).

Młodych tancerzy i sportowców w wieku 7+ lat zapraszamy na naszą grupą akrobatyki pod taniec. Na zajęciach ćwiczymy elementy przydatne w tańcu i innych sportach. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o 19:30.

Do Grupy Gwiazd ALLSTARS przyjmujemy zawodników w wieku 8-16 lat, którzy trenowali wcześniej i wykazują się ponadprzeciętną sprawnością. Ta zamknięta grupa jest przygotowywana pod kątem zawodów i pokazów gimnastycznych. Na koncie zawodników AllStars są już liczne puchary z zawodów gimnastycznych.

Akrobatyka dla młodzieży

Dla młodzieży w wieku 13-18 lat mamy grupę gimnastyki sportowej w poniedziałki i czwartki o 18:30. Na zajęciach uczestnicy pracują nad gibkością (mostki, szpagaty) i uczą się elementów gimnastycznych, takich jak stanie na rękach, przerzut bokiem, a w późniejszych etapach salto w przódprzerzut w tył (fiflak) itp.

Akrobatyka dla dorosłych

Aktywni i ci mniej aktywni dorośli powinni spróbować naszego treningu indywidualnego podstawy akrobatyki. Jest to dobra okazja, żeby zadbać o formę, wzmocnić ciało i szlifować elementy gimnastyczne pod okiem trenera.

Mamy również zajęcia dla dorosłych z wadami postawy i dla tych, którzy chcą ich uniknąć w przyszłości. Gimnastyka korekcyjna odbywa się po wcześniejszym zapisie w ramach zajęć indywidualnych. Każdy w wieku od 18 do 118 lat może popracować nad swoją sylwetką z nami.

Gimnastyka dla rodzin

Chcecie ćwiczyć razem ze swoimi pociechami? Wybierzcie zajęcia rodzice+dzieci, które pozwalają spędzić aktywną godzinę z synem lub córką, trenując gimnastykę ogólnorozwojową. Na tych zajęciach mogą ćwiczyć maluchy nawet trochę poniżej 3 lat - dlatego jeśli jesteście rodzicami aktywnej 2,5-latki, polecamy na pierwsze miesiące zajęć wybrać ten rodzaj aktywności. Zajęcia dla rodziców z dziećmi odbywają się w ramach zajęć indywidualnych po wcześniejszym zapisie.

 

Ze względu na limit miejsc,  NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA OBOWIĄZUJĄ ZAPISY pod numerem 884 600 220

Nadal macie pytania? Zadzwońcie lub napiszcie do nas na Facebooku, a na wszystkie odpowiemy.

PS. Oferujemy również zajęcia dla grup zorganizowanych, zajęcia dla szkół i przedszkoli. Organizujemy też aktywne urodziny z gimnastyką. Zapraszamy!

bottom of page